Заходи
День збройних сил України
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. 6 грудня українці відзначають – День збройних сил України. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі.
День Збройних сил України - одне з найважливіших національних свят під час війни. Сьогодні ми вітаємо всіх воїнів, які захищають незалежність нашої Батьківщини, а також вшановуємо пам'ять загиблих героїв.
Всесвітнього дня української хустки
5 грудня 2024 року в Коледжі було проведено відкритої виховної години для груп першого курсу до Всесвітнього дня української хустки.
Міжнародний день волонтера
Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а справжнє покликання.
Офіційна назва Дня волонтера – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.
В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям.
За час повномасштабної війни волонтером став кожен українець – це й наші неймовірні освітяни, студенти, лікарі, рятувальники, актори, зірки шоу бізнесу, водії, відповідальний бізнес… Українські люди, як ніхто інший, знають про волонтерство все!
Міжнародний день людей з інвалідністю
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю.
Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем таких людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Всесвітній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи ВООЗ, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Цей день покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.
З Міжнародним днем студента!
Це свято символізує єдність і силу молодих людей, яка завжди була рушійною силою змін у суспільстві.
Українські студенти – це майбутнє країни, її інтелектуальний потенціал і джерело невичерпної енергії. Сьогодні вони не лише навчаються, але й сміливо приймають виклики війни, захищають країну, допомагають, волонтерять, мріють і будують плани на повоєнну відбудову.
16 листопада - Міжнародний день толерантності
Міжнародний день толерантності - день покликаний шанувати рівність усіх людей, незалежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, сексуальної орієнтації тощо. Головне його гасло — «Усі різні — усі рівні».
Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої раси, статі, мови, національної належності, релігії або стану здоров’я. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
День доброти
У День доброти важливо звертати увагу на, здавалося б, незначні речі і бачити в них позитивні моменти. 13 листопада - вдалий час, щоб згадати, як важливо дарувати один одному яскраві емоції, творити добро на всій землі і нести в цей світ благі вісті.
Психологічна стійкість та кризова адаптація
Викладачі Харківського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну взяли активну участь у реалізації проекту "Психологічна стійкість та кризова адаптація", організованого благодійною організацією "Дужа Україна".
Після проходження спеціалізованого тренінгу викладачі значно поглибили свої знання про психологічну травму та стрес, оволоділи навичками саморегуляції, а також навчилися надавати першу психологічну допомогу. Крім того, вони отримали інструменти для провадження травмованої інформаційної комунікації в колективі та розбудови психологічної стійкості в громаді.
Цей проект дозволяє викладачам бути більш підготовленими до викликів сучасності, ефективно підтримувати один одного та студентів у складних ситуаціях, сприяючи здоровій та стійкій освітній спільноті.
Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя.
Конкурс проводиться кожного навчального року та розпочинається в День української писемності та мови – 27 жовтня.
12 листопада 2024 року відбувся І етап ХХV, у конкурсі взяли участь 20 здобувачів освіти ХФКБАД.
Зустріч з представником поліції
12.11.2024 для перших курсів відбулась зустріч з представником поліції Лихомановим А.І. щодо попередження вживання наркотичних речовин неповнолітніми особами у немедичних цілях
День української писемності
Українська мова - одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов'янського кореня, а не від давньоруської мови, яка розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.
5 цікавих фактів про українську мову:
в українській мові - близько 256 тисяч слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
найуживаніша буква в українській мові - буква "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - буква "ф";
українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
"Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед перекладених творів, його переклали 147 мовами;
найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
Викладачі Харківського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну долучилися до Всеукраїнського радіодиктанта національної єдності, який відбувся 25 жовтня. Разом з колегами та студентами, які писали диктант онлайн, вони взяли участь у цьому важливому заході, що символізує єдність та згуртованість українців.
Єднання навколо української мови не тільки символізує важливість збереження та розвитку мови, але демонструє нашу культурну єдність у непрості часи. Це можливість показати свою повагу до рідної мови та підтримати її поширення.
Щорічний радіодиктант покращує вдосконалення грамотності, об'єднує людей і сприяє збереженню та розвитку нашої мови. Викладачі показали приклад активної громадянської позиції, підкреслюючи значення рідної мови для кожного українця.
10 жовтня - Всесвітній день психологічного здоров'я
Щороку 10 жовтня в Україні та у світі відзначається Всесвітній день психічного (ментального) здоров’я (World Mental Health Day). Його мета звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та необхідність підтримки людей з подібними захворюваннями. Також Всесвітній день психічного здоров’я спрямований на підтримку осіб, які не мають психічних розладів, проте переживають скрутні часи і потребують сили волі та стійкості, щоб впоратися з життєвими труднощами.
До Дня працівників освіти
День працівника освіти традиційно називають днем вчителя. Проте це свято стосується не лише вчителів. Адже цього дня заведено вітати не тільки шкільних педагогів, а й тих, хто працює в дитячих садках, профтехучилищах, коледжах і закладах вищої освіти.
Це не просто дата в календарі, це день вшанування нелегкої, але надзвичайно важливої праці. Ваше терпіння, мудрість і безмежна любов до своєї справи формують нові покоління, які в майбутньому творитимуть історію України.
Презентація
до дня захисників і захисниць України
На початку жовтня Україна відзначає велике державне свято - День захисників і захисниць України. У цю дату ми вшановуємо героїв, завдяки яким Україна залишається незалежною. Торжество відзначається в один день із Днем українського козацтва та Покровою Пресвятої Богородиці.
29 вересня - День пам'яті загиблих в Бабиному Яру
Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни. 29-30 вересня 1941 року загинуло понад 34 тисячі людей.
Цей день є знаковим для українського народу і світової спільноти як символ пам’яті, свідомості та пошани до всіх жертв такого терору. Він нагадує нам про непохитність цінностей, які ми повинні оберігати, і про необхідність запобігати подібним злочинам.
Сьогодні, коли Україна знову переживає жахіття війни, цей біль минулого стає особливо гострим. Наш народ бореться за своє право на життя, свободу та незалежність. Історія Бабиного Яру нагадує нам про те, наскільки важливо зберігати пам’ять про минулі злочини, щоб протистояти новим.
Пам’ятаємо кожного, хто став жертвою Геноциду!
Вічна та світла пам’ять загиблим!
До Дня фізичної культури та спорту
(відзначається щороку у другу суботу вересня)
Щороку в другу суботу вересня відзначається День фізичної культури і спорту – свято, яке об'єднує всіх, хто веде активний спосіб життя, популяризує здоров'я та сприяє розвитку спортивної культури в нашій країні.
Фізична культура і спорт допомагають виховувати характер, дисципліну, цілеспрямованість і командний дух. Завдяки зусиллям спортсменів, тренерів, організаторів спортивних заходів, та підтримці спонсорів, Україна стає здоровішою та сильнішою.
05 вересня Міжнародний день благодійності
5 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день благодійності. Його встановили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2013 року. Таким чином ООН наголошує на важливості благодійництва та волонтерської діяльності, а також привертає увагу до проблем людей, пов’язаних із гуманітарними кризами.
Цей день був започаткований з метою встановлення діалогу між людьми, що належать до різних цивілізацій, культур та релігій, а також підтримки тих людей, що потребують допомоги. Благодійністю можна займатись не тільки цього дня, звісно, але в цей день можна започаткувати традицію допомоги тим, хто її потребує.